آشنایی با جزیره کیش :

جزیره کیش همواره یکی از پرطرفدار ترین مقصد مسافران گردشگری و همچنین دارای محیطی زیبا و دلنشین می باشد که مسافران پس از خرید تور کیش و گذراندن اوقات خوب در این مکان زیبا و دلنشین و آشنایی با جزیره کیش به فکر نقل مکان و برپا کردن زندگی و یا حتی خرید واحد مسکونی در کیش می افتند .در زمان های نه چندان دور اسم جزیره کیش به نام قیس شناخته شده بود . یکی از محبوب ترین مقاصد توریست های ایرانی و خارجی همین جزیره زیبا می باشد .

آشنایی با جزیره کیش
آشنایی با جزیره کیش

فرهنگ مردم کیش :

مردم کیش بسیار اهل آواز و موسیقی می باشند و شهری شاداب و دلنشین برای گذراندن اوقات می باشد شغل های اصلی این مردم عبارت است از ماهیگیری ، دریانوردی ، هتلداری ، و تمامی مشاغلی که مربوط به صنعت توریستی و گردشگری می باشد در این جزیره بسیار رواج دارد غذاهای محلی کیش در رستوران های موزیکال و لاکچری این جزیره می تواند توجه شما را جلب کند و لحظات خوبی را برای شما رقم بزند .بیشتر مردم کیش عرب هستند به دلیل تجاوز اعراب در زمان های قدیم این فرهنگ در این جزیره درونریزی شده است .

فرهنگ مردم کیش
فرهنگ مردم کیش

شرایط تحصیل در کیش :

جزیره کیش علاوه بر داشتن آب و هوای مناسب برای زندگی ، شرایط فوق العاده تحصیلی در تمامی مقاطع را دارا می باشد ، پردیس های خودگردان دانشگاه های تهران و صنعتی شریف برای تحصیلات دانشگاهی در رشته های فنی و مهندسی و همچنین رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی و همچنین دارای مدارس غیرانتفاعی و دولتی در تمامی مقاطع می باشد و همچنین آموزشگاه های کنکور متنوع برای استفاده فرزندان عزیزتان را فراهم کرده است .

مراسم های کیش :

یکی از مهم ترین عوامل در آشنایی با جزیره کیش مراسم های اجرائی مردم اهالی این جزیره می باشد ، مهم ترین مراسم مردم این جزیره عبارتند از : عید فطر، عید نوروز ، عید قدیر خم ، برگزاری مراسم در اعیام مذهبی مثل تاسوعا و عاشورا و همچنین مراسم نیمه شعبان و تمامی مراسم مردم ایران را عینا در این جزیره زیبا اجرا می کنند.

معروف ترین رستوران های کیش :

  • رستوران پدیده شاندیز که معروفترین رستوران کیش می باشد یکی از بزرگترین رستوران های سرپوشیده دنیا به شمار می رود
  • رستوران شاندیز صفری نیز با داشتن موسیقی زنده و همچنین فضای آرامش بخش و پیشنهاد غذاهای خاص و شگفت انگیز برای شما لحظات خوبی را ماندگار خواهد کرد .
  • رستوران شبهای کیش که روبروی هتل پانیذ می باشد یکی از پر طرفدار ترین رستوران ها در بین توریست های تور کیش نیز می باشد