آیا کرونا از بین می رود!؟

کرونا :

اواخر سال میلادی 2019 بود که در شهر وهان چین ویروس کوید 19 که از خانواده ویروس کرونا بود بوجود آمد که البته شایعات زیادی درباره نحوه پیدایش آن و اختلاف نظر های زیادی در این باره وجود دارد ،از بزرگترین این ویروس ها ویروس sarsبود که در سال 2002 مشاهده شد که بیماری حاد تنفسی ای بود اما در حال حاضر با توجه به جدید بودن ویروس کوید 19 هنوز درمانی برای آن درست نشده است .

کرونا

کرونا

مراقبت های کرونا :

سعی کنید فقط برای کارهای خیلی واجب بیرون بروید ، در حال حاضر تنها مبارزه با این ویروس خطرناک بیرون نرفتن و ماندن در خانه است ، از دست دادن پرهیز کنید ، رفت و آمد ها را حتی با فامیل نزدیکتون محدود کنید و تا حد امکان قطع ارتباط کنید و با استفاده از شبکه های مجازی با هم در ارتباط باشید .

آخرین روش های درمان کرونا

کرونای من مثبت شده است آیا جای ترس دارد:

همیشه نه ، در 70 الی 80 درصد افرادجامعه این بیماری همانند آنفولانزا های فصلی  علائم  خفیفی از خودش نشان می دهد و رد می شود ، البته دانستن این موضوع هیچ دلیلی بر رعایت نکردن اصول بهداشتی نمی شود ، در 20 در صد مردم هم علائم شدید تب و سرفه و حتی از بین رفتن حس های بویایی را به همراه دارد .

آیا بهبود یافتگان کرونا باز به این بیماری دچار می شوند :

در صورت ابتلا به این بیماری و بهبود شما طی بررسی های به انجام شده البته تا امروز هیچ موردی مبنی بر ابتلای مجدد به ویروس کوید 19 مشاهده نگردیده است ، احتمال ابتلای مجدد کم است ولی صفر نیس پس اگر شما مبتلا شده اید و بهبود یافته اید بهتر است مسائل بهداشتی را رعایت کنید .

واکسن کرونا کی ساخته میشود :

در حال حاضر هیچ روش درمان قطعی برای این ویروس ساخته نشده است دانشمندان شدیدا در تلاش برای ساخت واکسن های جدید و آزمایش یافته های خود برای درمان و معالجه ویروس کرونا می باشند که طی پیش بینی های انجام شده این واکسن حداقل 10 ماه زمان لازم دارد پس تا زمانی که واکسن هنوز ساخته نشده بهترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کوید 19 می باشد .

پس کی میتونم سفر خارجی برم:

فعلا تو این شرایط بوجود آمده بهتر است محدودیت ها را جدی بگیرید و به محض باز شدن مرز ها و کم شدن اثر ویروس آرانا پرواز با ارائه تور های داخلی، تور کیش و تور های خارجی ( استانبول ، کوش آداسی و…) در خدمت شما عزیزان برای رفع خستگی پس از کرونا می باشد .