تور ارزان کیش-تور ارزان ترکیه-تور ارزان آنتالیا- تور ارزان تفلیستور ارزان کیش-تور ارزان ترکیه-تور ارزان آنتالیا- تور ارزان تفلیس

حقوق این قالب متعلق به تیم آرانا پرواز برتر میباشد

آیا از قبل عضو هستید ؟

تور ارزان کیش-تور ارزان ترکیه-تور ارزان آنتالیا- تور ارزان تفلیستور ارزان کیش-تور ارزان ترکیه-تور ارزان آنتالیا- تور ارزان تفلیس

حساب کاربری ندارید ؟

تور مشهد

تمامی تور های مشهد -لست سکند – لحظه آخر- خرید تور مشهد  

اطلاعات گردشگری تور مشهد

آژانس هواپیمایی آرانا پرواز مجری مستقیم پرواز های داخلی و خارجی ، ارائه دهنده انواع تور های لحظه آخری ، لست سکند ، تور های ترکیه ، تور استانبول ، تور آنتالیا ، تور کیش  ،….. با مناسب ترین قیمت همراه همیشگی  شماست  .

آشنایی با تور مشهد

شهر مشهد به پایتخت معنوی ایران شهرت دارد. این شهر در شمال شرقی کشورمان و در استان خراسان رضوی قرار دارد. دومین شهر پر جمعیت ایران ، شهر مشهد است. مکان های مذهبی، گردشگری و تاریخی زیادی در این شهر وجود دارد که باعث شده است تور مشهد یکی از پر طرفدارترین تور ها به شمار آید.

اماکن مذهبی شهر مشهد

بارگاه ملکوتی امام رضا (ع)

از مهم ترین مکان های مذهبی شهر مشهد باید به حرم امام رضا (ع) اشاره کرد. بیشتر شهرت و پر بازدید بودن این شهر به دلیل وجود آرامگاه ایشان است. تور مشهد اصلی ترین و ابتدایی ترین مکانی که افراد را به دیدن آن می برد، حرم ایشان است. وجود ایشان باعث شده است که سالانه حدود 32 میلیون فرد به این شهر سفر کنند. همچنین سالانه 2 میلیون فرد خارجی برای زیارت این مکان به شهر مشهد مسافرت می کنند. حرم ایشان نمایی از هنر ایرانی است که هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

مسجد گوهرشاد

یکی دیگر از مکان های مذهبی این شهر که با تور مشهد حتما می توانید به دیدن آن بروید، مسجد گوهرشاد می باشد. این مسجد در قسمت جنوبی حرم آقا قرار دارد. این مسجد از دوره ی تیموری به جا مانده است. شهرت این مسجد به دلیل کاشی کاری هایی است که در آن انجام شده است. این مسجد را می توان پر بازدید ترین مسجد کل کشور نامید.

خواجه ربیع

یکی از مکان های مذهبی که از دوران صفویه به جای مانده، آرامگاه خواجه ربیع نام دارد. این ساختمان از کاشی های فیروزه ای رنگ بسیار زیبا ساخته شده است که باعث شده افراد زیادی به دیدن آن بروند. بسیاری از افراد بیان می کنند که سازنده ی تاج محل هند برای ساخت آن از این آرامگاه الهام گرفته است. زیبایی خاص این بنا باعث شده است که تور مشهد حتما افراد را به دیدن آن ببرند.

 اماکن  پرتردد:

از دیگر مکان های مذهبی که با تور مشهد می توانید به دیدن آن بروید می توان به خواجه مراد، امامزاده ناصر و یاسر، خواجه اباصلت، گنبد سبز، گنبد خشتی، آرامگاه پیر پالاندوز، مسجد شاه یا 72 تن، مصلی طرق  و … اشاره کرد.

 

خرید تور مشهد

خرید تور مشهد

دیدن آثار تاریخی با تور مشهد

آرامگاه فردوسی

یکی از شاعران موثر در نگه داشتن زبان فارسی، حکیم فردوسی است. آرامگاه این شاعر بزرگ در شهر مشهد وجود دارد که افراد می توانند به واسطه ی تور مشهد به دیدن آن بروند. شاهنامه اثر تاثیر گذار او می باشد که بعد از گذشت هزار سال هنوز افراد آن را مطالعه می کنند. این آرامگاه یکی از اصلی ترین مکان های دیدنی تور مشهد است. در کنار آرامگاه فردوسی، آرامگاه مهدی اخوان ثالث نیز وجود دارد. در ساخت این بنا از داستان های شاهنامه الهام گرفته شده است که به زیبایی آن می افزاید.

آرامگاه نادرشاه افشار

یکی از پادشاهان قدرتمند ایران نادر شاه افشار می باشد. این شاه به ناپلئون ایران شهرت دارد. آرامگاه این پادشاه در شهر مشهد قرار دارد. آرامگاه وی در باغ نادری در بین درختان سر به فلک کشیده به وسیله ی یک مجسمه ی بزرگ دیده می شود. اقتدار این مجسمه همانند صلابت و اقتدار خود پادشاه می باشد. در باغ موزه هایی وجود دارد که افراد با تور مشهد می توانند به دیدن آن ها بروند. دیوار های این موزه ها تداعی گر جنگ ها و نقاشی های آن زمان است که هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

خانه داروغه شهر مشهد

یکی از مکان های تاریخی شهر مشهد و تور مشهد، خانه داروغه آن است. این خانه به سبک معماری بسیار خاصی به دست معماران و طراحان روس ساخته شده است. این خانه در راسته بازار مسگران می باشد.

میل اخنگان

میل اخنگان برجی است که حدود 17 متر ارتفاع دارد. این برج دارای نقش ها و نما های زنانه ی زیادی است که به همین سبب مردم بیان می کنند که ممکن است این بنا آرامگاه خواهر گوهرشاد باشد. ظاهر این بنا کاشی های زیبایی داشت که تمام آن ها به سرقت رفته اند و این برج شبیه به لانه زنبور دیده می شود. از نظر معماری این بنا کاملا خاص می باشد به همین سبب تور مشهد به دیدن این مکان می رود.

بقعه هارونیه

بقعه هارونیه بدون شک یکی از زیبا ترین مکان های دیدنی و تاریخی است که می توانید با تور مشهد به دیدن آن بروید. این بنای تاریخی و زیبا یکی از قدیمی ترین مکان های تاریخی شهر مشهد است که از توس به جای مانده است. در مورد این بنا نظر های متفاوتی وجود دارد. برخی می گویند این بنا زندان هارون الرشید بوده است. برخی دیگر اعتقاد دارند که در زمان قبل از اسلام، آتشکده بوده است. نظر های مختلف دیگری نیز وجود دارد که نمی توان بیان کرد کدام یک از آن ها صحیح هستند.

خانه های تاریخی مشهد :

از دیگر مکان های تاریخی که می توان با تور مشهد به دیدن آن رفت باید به خانه تاریخی ملک، خانه تاریخی توکلی، خانه تاریکی اردکانی، خانه تاریخی پیشه وران، خانه تاریخی کوزه کنانی، مدرسه پریزاد و … اشاره کرد.

 

 

خانه های تاریخی تور مشهد

خانه های تاریخی تور مشهد

مکان های طبیعی شهر مشهد

دره چالیدره

یکی از مکان های گردشگری مهم که با تور مشهد می توانید به دیدن آن بروید، مجتمع گردشگری چالیدره می باشد. این دره در طرقبه قرار دارد. در سال های اخیر تلاش های زیادی صورت گرفته است تا این مکان، به یک مجتمع تفریحی پر بازدید تبدیل شود. اکنون این مکان به یکی از مکان های تفریح برای جوانان تبدیل شده است. در این مکان رستوران، کافی شاپ، تله کابین، برج گردان، بانجی جامپینگ، زیپ لاین، لمکده، ترن کوهستانی، عکاسخانه و …. دیده می شود. در چالیدره همچنین می توان به قایق سواری و یا کشتی سواری کرد. به طور کلی می توان بیان کرد که یکی از بهترین مکان های تفریحی شهر و تور مشهد، دره چالیدره است.

پارک طبیعی هفت حوض

این پارک طبیعی شامل سنگ های صیقلی و صاف، حوضچه ها، صخره ها و … می باشد که باعث شده است افراد زیادی برای دیدن زیبایی های آن با تور مشهد به آنجا بروند. حس آرامشی که در این پارک طبیعی به شما دست می دهد بی نظیر است. این منطقه به صورت کاملا طبیعی به وجود آمده است.

دهکده شاندیز

یکی از زیبا ترین دهکده های ییلاقی کشور، دهکده شاندیز می باشد. این دهکده دارای درختان بسیار بزرگ و زیبا، آب و هوای معتدل و طبیعتی بی نظیر است که باعث شده افراد زیادی سالانه به آنجا بروند. رستوران ها و کافی شاپ های موجود در این منطقه نیز شهرت بسیاری دارند.

بند گلستان

یکی دیگر از مناطق گردشگری و تفریحی که با تور مشهد می توانید به دیدن آن بروید، بند گلستان است. این مکان دارای امکانات تفریحی بسیار زیادی است که می تواند شما را برای مدت طولانی سرگرم کند. این بند ، سدی آجری است که از دوران تیموری به جای مانده است.

کوه سنگی

کوه سنگی یکی از مکان های دیدنی شهر مشهد است که زیبایی خاصی دارد. در بالای این کوه شهدای گمنام دفن شده اند و از پایین کوه تا قسمت بالایی آن پله وجود دارد. افراد می توانند برای زیارت شهدا به بالای آن بروند.

از دیگر مناطق دیدنی مشهد که با تور مشهد می توان به دیدن آن رفت باید به غار بیمار آب ، سد کارده و غار کارده، غار و روستای مغان، دریاچه چشمه سبز، ارغوان دره ، طرقبه، پارک ملت، روستای زشک و … اشاره کرد.

 

تور دیدنی شهر مشهد

تور دیدنی شهر مشهد

Call Now Button