بهداشت سفر در شرایط کرونا :

یکی از دغدغه های مسافرات و توریست های عزیز در این روز های شیوه درست و رعایت بهداشت سفر در شرایط کرونا می باشد . با شیب گرفتن بیماری کرونا تمامی مسافرت ها و ایرلان های خارجی و داخلی بسته شدند اما کم کم و با فروکش کردن شیب کرونا خوشبختانه به مرور ایرلاین های داخلی باز شدند که از پر طرفدار ترین این ها تور کیش نیز می باشد .

بهداشت سفر در شرایط کرونا
بهداشت سفر در شرایط کرونا

رعایت اصول اولیه بهداشتی در سفر:

درست است که تعداد تلفان و آمار کرونا کم شده است و بیماری مقداری تضعیف شده است اما این اشتباه را نکنید که فکر کنید این بیماری تمام شده است شما در هر شرایطی باید بهداشت سفر در شرایط کرونا را رعایت کنید . در حین سفر سعی کنید مکرر دست هایتان را بشورید حداقل مدت 30 الی 40 ثانیه دست هایتان را با آب و صابون بشویید . اگر با خرید تور کیش از طریق هواپیما خواستید سفر کنید حتما ژل های بهداشتی تهیه کنید . پس از پیاده شدن از هواپیما دست هایتان را بشوئید .

اصول بهداشتی اولیه در خرید:

خرید قسمتی از خرید هست که نمی توان به هیچ عنوان از آن گذشت حالا می تواند خرید لباس و یا خرید موبایل و ملزومات الکترونیکی و یا هر چیزی باشد اما رعایت نکات بهداشت ایمنی در سفر خیلی مهم می تواند باشد . در صورت خرید بهتر است لباس ها را پرو نکنید وسعی کنید با توجه به سایز بندیتان، انتخاب خودتون را انجام دهید. و بعد از ضد عفونی کردن لباس درهتل اقامتیتان لباس را تن کنید .

نقاط حساس آلوده هواپیما :

سعی کنید در طول سفر به کیش به دستگیره های دستشویی دست نزنید و در صورت واجب بودن از دستکش های پلاستیکی و یک بار مصرف استفاده کنید. پشتی صندلی و همچنین جیب های صندلی نیز می توانند نقاط حساس و آلوده هواپیما باشند . جیب های صندلی می توانند از آلوده ترین قسمت های هواپیما نیز باشند . در طول سفر سعی کنید به قسمتی از هواپیما دست نزنید هرچه محافظه کارانه تر عمل کنیدو بهداشت سفر در شرایط کرونا را رعایت کنید. سفرتان ریسک کمتری برای خودتان و خانودتان خواهد داشت .

مراقبت در منزل در صورت علائم خفیف کرونا:

در صورت بروز علائم سریعا به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه نمائید ، اما اگر علائمتان خفیف بود شاید مراقبت در محلی که اسکان دارید بهتر باشد و با تماس به مراکز بهداشت یک کارشناس HCWباید ارزیابی کند که آیا بیمار شما نیاز به بستری شدن در بیمارستان را دارد یا می تواند با استراحت در محل اسکان و رسیدگی های جزئی بهبود یابد . در هر صورت سعی کنید که با مراکز بهداشتی و درمانی سریعا تماس بگیرید و راهنمایی های لازمه را دریافت کنید .

ضدعفونی کردن سطوح هتل :

طبق بخشنامه ای که وزارت بهداشت به هتل داران و مراکز توریستی داده است ، تمامی مراکز بهداشت موظف به پاکسازی سطوح و ضدعفونی کردن تمامی سطوح به صورت مکرر در بازه های زمانی مختلف روز را دارند پس از بابت تمیز بودن اتاقها نگرانی نداشته باشید اما بهتر است که قبل سفر در چمدانتان وسائل و مواد ضد عفونی کننده به مقدار لازم داشته باشید .

حمل و نقل داخل شهر:

شما می توانید در جزیره کیش با مبلغ معقولی به تعداد روز اقمتتان ماشین شخصی مدل بالا و خارجی کرایه کنید فقط باید مدارک گواهینامه و بقیه مدارک لازمه را داشته باشید . البته با ماشین شخصیتان هم می تواند به جزیره کیش بروید که میتواند گزینه خوبی برایتان باشد .

بهداشت رستوران های کیش :

همانند تمامی هتل های کیش ، رستوران های جزیره کیش هم با قبول مفاد بخشنامه وزارت بهداشت مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند بازگشایی شوند و رستوران های باز شده تمامی فیلتر های بهداشتی را رد کرده اند و شما با خیال راحت می توانید با قیمت مناسب در رستوران های موزیکال با رعایت بهداشت سفر در شرایط کرونا لحظات خوبی را سپری کنید .