تور ارزان کیش-تور ارزان ترکیه-تور ارزان آنتالیا- تور ارزان تفلیستور ارزان کیش-تور ارزان ترکیه-تور ارزان آنتالیا- تور ارزان تفلیس

حقوق این قالب متعلق به تیم آرانا پرواز برتر میباشد

آیا از قبل عضو هستید ؟

تور ارزان کیش-تور ارزان ترکیه-تور ارزان آنتالیا- تور ارزان تفلیستور ارزان کیش-تور ارزان ترکیه-تور ارزان آنتالیا- تور ارزان تفلیس

حساب کاربری ندارید ؟

قوانین و مقررات

پیام یادداشت شما به اینجا می آید

آرانا پرواز برتر خود را ملزم به رعایت تعهدات طرفین قراردادهای مسافرتی می داند. متن زیر حاوی مفاد قراردادی است که میان ما و مسافران منعقد می گردد و همه مسافران می بایست با قبول این مفاد مبادرت به خرید تورهای مسافرتی ما نمایند.

مفاد قرارداد فروش گشت های خارجی

۱- موضوع قرارداد: موضوع قرارداد تعیین حدود و وظایف و مسئولیت های طرفین قرارداد و نرخ گشت برای انجام مسافرت یا گشت های انفرادی یا دسته‌جمعی که از سوی فروشنده خدمات با شرایط و مقررات سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران و آیین نامه‌های اجرایی آن اجرا می‌گردد به شرح زیر می باشد.

۲- مدت قرارداد: این قرارداد از تاریخ اجرای تور یا گشت برای انجام مسافرت های خارج از کشور از تاریخ ….. لغایت تاریخ ….. زمان پایان مسافرت و بازگشت مسافران به ایران می باشد.

۳- شرایط قرارداد:

۳-۱- چنانچه تور (جمعی) به حد نصاب مورد نظر (۱۵ نفر) نرسد آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر مجاز به ابطال آن، اعلام به مسافر یک هفته قبل از تاریخ اجرای تور و استرداد وجود دریافتی از مسافر می باشد.

۳-۲- ساعت تحویل اتاق‌های هتل به هنگام ورود ساعت ۱۴ و تخلیه ساعت ۱۲ ظهر می‌باشد که مسافر موظف به رعایت آن می باشد. در صورت تأخیر در تحویل اتاق پرداخت هزینه مازاد هتل برعهده مسافران است.

۳-۳- در اتاق‌های دوتخته، تخت سوم از نوع سفری بوده که موقتاً در اتاق دو تخته گذاشته می شود.

۳-۴- مسافران انفرادی به هنگام ثبت نام مشمول مقررات ئ نرخ استفاده از اتاق یک تخته می باشند.

تبصره اول: در خصوص تور با پروازهای چارتر هزینه چارتر غیر قابل استرداد می‌باشد که حسب اعلام در این قرارداد می‌باشد که در صورت کنسلی از سوی خریدار هیچ وجهی مسترد نمی گردد.

۳-۵- در خصوص امور مربوط به تورهای هوایی با توجه به مقررات حمل و نقل هوایی که در تاریخ ۱۲ اکتبر ۱۹۳۹ در ورشو به امضا رسیده است و نیز اصلاحیه پیمان مربور که در تاریخ ۲۸ سپتامبر ۱۹۹۵ در لاهه تصویب گردیده و همچنین مقررات مربوط به سازمان هواپیمایی کشوری عمل خواهد شد.

۳-۶- در صورتی که مسافر به هر دلیلی برای سایر مسافرین یا سرپرست گروه (تور لیدر) و یا راهنمایان محلی و کلاً کسانیکه در اجرای گشت نقش داشته مزاحمتی ایجاد نماید و یا مرتکب اعمال خلاف شئونات جمهوری اسلامی ایران و یا کشور مربوطه گردد، سرپرست گروه موظف است بر حسب مورد تصمیم لازم را در خصوص این مسافر اخذ نموده و مراتب را جهت ثبت موضوع به آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر گزارش نماید.

۳-۷- آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر در خصوص عدم صدور روادید از سوی سفارتخانه ها برای هیچ یک از مسافران مسئولیت نداشته و چنانچه مسافرینی به صورت گروهی ثبت نام نموده اند و به دلایلی سفارتخانه مربوطه از صدور روادید برای هر یک از آنان ممانعت به عمل آورد سایر مسافرین می بایست از گشت استفاده نماید و در صورت اعلام انصراف مسافرینی که ویزای آن‌ها اخذ شده است می بایست کل هزینه تور را طبق این قرارداد پرداخت نمایند.

تبصره دوم: در خصوص بستگان درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان مجرد) که روادید یکی از آن‌ها توسط سفارتخانه صادر نگردیده باشد و تقاضای کنسل نمودن تور را داشته باشد ۵۰ % هزینه کل تور به عنوان جریمه اخذ خواهد شد و در خصوص افرادی که رابطه نسبیت ندارند و موفق به اخذ ویزا نشده‌اند هزینه کل تور به عنوان جریمه اخذ خواهد شد.

۳-۸- در صورت تغییر ساعت پرواز یا هرگونه تغییر در برنامه پروازی و یا ظرفیت پرواز، تغییر و جابجایی هتل و کلاً مشکلاتی که در اجرای تور حادث گردد و از کنترل آژانس آرانا پرواز برتر خارج باشد که سبب ابطال و یا تغییر برنامه گشت شود، مسئولیتی متوجه آژانس آرانا پرواز برتر نبوده و مسافران خریدار می بایست مقدمات سفر خود را جهت استفاده از تور با شرایط ایجاد شده فراهم نمایند و عازم سفر گردند.

۳-۹- در صورتی که هنگام ابطال تور توسط خریدار، روادید مسافر اخذ شده باشد آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر مجاز به ابطال روادید مربوطه توسط مقامات سفارت صادر کننده روادید خواهد بود و خریدار موظف به پرداخت کلیه خسارت های تور اعم از هزینه ویزا، جریمه بلیت و هزینه هتل می باشد.

۳-۱۰- در صورت بروز حادثه‌ای برای مسافر در طول سفر بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش، بیمه سفر به صورت گروهی می‌باشد و حق استفاده از امکانات بیمه را دارد و در این خصوص آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

۳-۱۱- بیمه مسافرتی برای کلیه افراد بالای ۶۰ سال حسب شرایط شرکت بیمه الزامی است که هزینه آن مجزا از این قرارداد از مسافر اخذ می گردد.

۳-۱۲- انجام تغییرات لازمه در برنامه مسافرت و مسیر حرکت گشت ها و… برجسب ضرورت در اختیار آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر و شرکت کارگزار در مقصد می باشد.

۳-۱۳- رعایت شئونات اسلامی در طول سفر برای مسافران الزامی است.

۳-۱۴- حفظ اثاثیه و اموال و مدارک شخصی برعهده مسافر بوده و در صورت سرقت یا مفقود شدن و… هیچ مسئولیتی متوجه تور لیدر و یا آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر نخواهد بود و مسافر حق اعتراض را در این خصوص از خود سلب می نماید.

۳-۱۵- خریدار موظف است به هنگام ثبت نام معادل ۵۰% هزینه کل تور را در قبال اخذ رسید پرداخت و تا یک ماه ثبل از پرواز الباقی هزینه تور را تسویه نماید.

تبصره سوم: در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله در قیمت گشت اعم از افزایش نرح بلیط، ویزا و سایر خدمات و هتل، خریدار موظف است به پرداخت ما به التفاوت اعلام شده به آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر می باشد.

۳-۱۶- ارائه ضامن معتبر بر حسب نیاز گشت هایی که احتیاج به معرفی ضامن و یا ارئه ضمانتنامه بانکی معتبر دارد از سوی خریدار الزامی بوده و در صورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر و انگشت نگاری به منظور صدور روادید مسافر باید با هماهنگی آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و در صورت عدم حضور مسافر و یا عدم ارائه مدارک کافی درخواستی از سوی سفارتخانه که منجر به عدم دریافت روادید گردد، خریدار متعهد به پرداخت تمام هزینه‌ها اعم از هزینه ویزا و جرایم بلیت و هتل رزرو شده حسب اعلام آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر می باشد.

تبصره چهارم: در صورتی که مسافر کلیه مدارک مورد نیاز را به‌موقع تسلیم و براساس ضرورت نیز در وقت مقرر در سفارتخانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف مصاحبه راانجام دهد ولی به هر علت سفارت از صدور رواید وی خودداری نماید مسئولیتی متوجه آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر نبوده و مسافر حق هیچگونه اعتراضی نداشته و آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر فقط موظف به استرداد وجه دریافتی پس از کسر ۱۰% هزینه ریالی تور و همچنین جریمه بلیت سادر شده و کنسلی هتل No Show برای یک شب و هزینه ویزا به عنوان هزینه‌های انجام شده در حق مسافر خواهد بود.

۳-۱۷- مسافر موظف است در ساعات اعلام شده، در برنامه‌های گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به‌موقع به هنگام حرکت تور شخصاً می بایستی هزینه‌های مربوطه را جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه تور پرداخت نماید در غیر اینصورت آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر هیچگونه مسئولیتی را در این خصوص نخواهد داشت که مناط عدم حضور مسافر در گشت ها گزارش تور لیدر و یا کارگزار در مقصد می باشد.

۳-۱۸- چنانچه مسافر ممنوع الخروج باشد و یا در بدو ورود به کشوری، مقامات محلی از ورود او به کشور مقصد جلوگیری نمایند، مسافر ملزم به پرداخت تمام جرایم این قرارداد می‌باشد و سرپرست تور فقط جهت بازگشت مسافر به کشور همکاری می نماید و هیچ نوع مسئولیتی در این خصوص متوجه آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر نخواهد بود. اقامت در سالن ترانزیت تا زمان بازگشت و هزینه مربوطه برعهده مسافر می باشد.

۳-۱۹- در صورتی که برنامه اعلام شده توسط آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر در طول سفر عیناً به اجرا گذاشته نشده، مسافر مجاز است موارد را با ارائه دلایل مستدل به آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر اعلام نموده و پس از تأیید دلایل از سوی کارگزار، آرانا پرواز برتر موظف به جلب رضایت مسافر می‌باشد و در صورت بروز اختلاف رأی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به عنوان حکم مورد پذیرش قرار می گیرد.

۳-۲۰- مسافر متعهد است در طول استفاده از خدمات قید شده در این قرارداد کلیه ضوابط اعلام شده از سوی آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر را رعایت و در صورت وارد نمودن خسارت به هتل ها، رستوران ها، اماکن و وسایل نقلیه، شخصاً مسئول پرداخت خسارت می‌باشد و در صورت عدم تأمین خسارت وارده، آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر مجاز به استفاده از تضمین مسافر براساس مدارک مستند پس از کسب موافقت از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به عنوان حکم می باشد.

۳-۲۱- هر نوع هزینه اضافی هنگام اجرای گشت که در برنامه تور پیش‌بینی نشده باشد اعم از ورودیه های تور و… تماماً برعهده مسافر است.

۳-۲۲- در صورت انصراف کتبی مسافر از همراهی تور تا یک ماه قبل از پرواز معادل ۲۰% قیمت کل تور و از یک ماه تا سه هفته قبل از پرواز معادل ۳۰% قیمت کل تور و از سه هفته تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز ۵۰% قیمت کل تور و در کمتر از ۷۲ ساعت قبل از پرواز معادل ۷۰% قیمت کل تور به عنوان جریمه از کل گشت کسر و مابقی وجوه به مسافر مستردد می گردد. در صورت کنسل نمودن یا انصراف مسافر از تور موضوع قرارداد بنا به هر دلیلی در روز اجرای پرواز مسافر متعهد است کلیه هزینه تور را به فروشنده پرداخت نماید و هیچ مبلغی از بابت کنسلی تور به مسافر مسترد نمی گردد و مسافر با ثبول این موضوع حق هرگونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می نماید.

۳-۲۳- آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر موظف است تاریخ و شماره انصراف کتبی خریدار را در دفاتر رسمی خود ثبت نماید و مناط اعتباری کنسلی تور، تاریخ ثبت درخواست کنسلی خریدار در دفتر ثبت آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر می باشد.

۳-۲۴- در صورت کنسل نمودن تور یا پروازهای چارتر از طرف مسافر، بنا به هر دلیلی یا حادث شدن هر اتفاقی هیچ مبلغی از سوی آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر به مسافر مسترد نمی گردد و مسافر به علم و آگاهی به این بند از قرارداد آن را تأیید و امضا می نماید و حق هرگونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می نماید.

۳-۲۵- حضور مسافر در پروازهای خارجی ۳ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامیست. ضمناً تاریخ و ساعت پرواز مندرج در بلیت های صادر شده از سوی ایرلاین مناط حضور مسافر در فرودگاه می باشد.

۳-۲۶- در صورت تأخیر در صدور ویزای دبی، آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر مسئولیتی نداشته و خریدار می بایست هزینه ویزا و جریمه بلیت صادر شده را پرداخت نماید.

۳-۲۷- در صورت مرفوض شدن ویزا از طرف سفارت کشور مربوطه به هر علت، آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر در این خصوص مسئولیتی نداشته ولیکن خریدار می بایست هزینه ویزا ئ هزینه بلیت صادره را با توجه به نوع پرواز و دو شب اقامت هتل پرداخت نماید.

۳-۲۸- در خصوص درخواست ویزای گروهی چین از طرف خریدار در سفرهای اختصاصی مسئولیت بروز هرگونه اشکال مربوط به ورود و خروج اعضای گروه برعهده مسافران می باشد.

۳-۲۹- چنانچه صدور ویزا و تحویل گذرنامه در آخرین لحظات زمان شروع سفر توسط سفارتخانه صورت پذیرد مسافران موظف به شرکت در گشت و استفاده از تور می‌باشند و در صورت انصراف می بایست کل هزینه تور را پرداخت نمایند.

۳-۳۰- نوع ویزا برای مسافران در مسیر دبی به صورت توریستی می‌باشد و مدت اقامت این ویزا در امارات حداکثر ۱۴ روز می‌باشد و مسافر در صورت توقف اضافی ضمن پاسخگویی به مقامات مسافر می بایست جرایم متعلقه را نیز پرداخت نماید.

۳-۳۱- اگر مسافرت در صورت گروهی و خانواگی میسر باشد، در صورتی که ویزای هر یک از مسافران، مرفوض یا با تأخیر دریافت شود سایر مسافرین ملزم به استفاده از خدمات درخواستی بوده در مورد کسانی که ویزای آن‌ها مرفوض گردید طبق بند ۳-۲۷ قرارداد عمل می‌گردد و در صورت عدم استفاده سایر مسافرینی که ویزای آن‌ها مهیا بوده است مسافر می بایست کل هزینه تور را اعم از ویزا، بلیت و هزینه هتل است را در حق آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر پرداخت و تسویه نماید.

۳-۳۲- در برخی موارد در بدو ورود مسافر به فرودگاه کشور امارات، گذرنامه وی توسط مقامات ذیربط اخذ و نگهداری و هنگام مراجعت در فرودگاه به مسافر مسترد می‌گردد که در این موارد آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر هیچگونه مسئولیتی ندارد.

۳-۳۳- در صورتی که درخواست صدور ویزای مسافر بدون پاسخ (ریجکت) بماند مشمول کنسلی بوده و پرداخت هزینه صدور ویزا و بلیت با توجه به نوع پرواز برعهده خریدار می باشد.

۳-۳۴- آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر متعهد است که برنامه سفر و گشت مورد توافق را به طور دقیق و کامل انجام داده و در صورت وقوع هرگونه پیشماد غیر منتظره از قبیل جنگ، شورش، شرایط جوی و مشکلاتی که از کنترل خارج بوده و سبب ابطال یا تغییر برنامه گشت یا مسافرت شود مسئولیتی متوجه آژانس مسافرتی آرانا پرواز برتر نخواهد بود.

۳-۳۵- آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر هیچ گونه مسئولیتی در خصوص تهیه ارز مسافرتی برای خریداران ندارد.

۳-۳۶- مسئولیت ممنوع الخروج بودن مسافران در این قرارداد برعهده خریدار بوده و آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر هیچ مسئولیتی از این بابت ندارد و در صورت ممنوع الخروج بودن مسافران هزینه کل تور برعهده خریدار می باشد.

۳-۳۷- از آنجایی که این قرارداد جهت استفاده مسافران (خریدار) از تورهای گروهی و دسته‌جمعی می‌باشد لذا به دلیل به حدنصاب نرسیدن تور به حداقل ۱۵ نفر در صورت اصرار خریدار به استفاده از تور مذکور هزینه آن به صورت مجزا محاسبه و به مبلغ قرارداد اضافه می‌گردد که در صورت قبول خریدار و پرداخت مابه التفاوت هزینه تور انفرادی با گروهی موظف به اجرای تور موضوع قرارداد می شود.

۳-۳۸- در خصوص استفاده از تورهای اروپایی حوزه شنگن از آنجایی که ضوابط و شرایط صدور ویزا از سوی سفارتخانه مربوطه ارائه بلیت کانفرم شده و رزو نهایی هتل مسافران می‌باشد لذا خریدار با آگاهی کامل از این امر قبول می نماید که آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر نسبت به صدور و خرید بلیت و کانفرم نمودن هتل جهت اجرای تور موضوع قرارداد افدام نماید لذا در صورت عدم صدور روادید یا ریجکت شدن ویزا یا تأخیر در صدور ویزا بنا به هر دلیلی که از سوی سفارت انجام گردد نه تنها مسئولیتی نداشته بلکه خریدار موظف به پرداخت تمام هزینه‌های ویزا، بلیت و No Show هتل می‌باشد و خریدار با امضا این قرارداد حق هرگونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می نماید.

۳-۳۹- آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر متعهد به ارائه خدمات مندرج در این قراداد به خریداران می‌باشد لذا در صورت تغییر و یا جابجایی هتل مسافر در مقصد بعضا به صورت غیر قابل پیش‌بینی که از سوی کارگزار انجام می‌گردد در صورتی که مسافر از خدمات هتل در نظر گرفته شده به جای هتل موضوع قرارداد استفاده و در آنجا اقامت نماید دیگر حق هیچگونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را تحت هیچ شرایطی از بابت تغییر و جابجایی هتل ندارد و آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر فاقد مسئولیت تغییر هتل می شود.

۳-۴۰- خریدار متعهد است هنگام تحویل مدارک با آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر تسویه حساب نماید و در صورت عدم تسویه کامل این قرارداد آژانس هواپیمایی آرانا پرواز برتر می‌تواند از تحویل مدارک سفر و پاسپورت خریدار خودداری نماید.

۴- حل اختلاف: در صورت بروز اختلاف بین طرفین قرارداد، موضوع اختلاف به داور مرضی الطرفین ارجاع می‌گردد که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به عنوان داور مرضی الطرفین انتخاب گردیده که آراء صادره داور مورد توافق طرفین خواهد بود.

۵- نسخ قرارداد: این قرارداد در ۵ بند و ۴ تبصره و دو نسخه حکم واحد را دارا است و با استناد به مواد ۱۰ و ۲۲۱ و ۲۲۲ قانون مدنی تنظیم گردیده است که خریدار و مسافرانی که اسامی آن‌ها در این قرارداد به عنوان مسافر قید گردیده است ضمن مطالعه کامل این قرارداد و آگاهی از تمام مفاد و شروط این قرارداد اقدام به امضا آن نموده که برای طرفین و تمامی کسانی که اسامی آن‌ها در این قرارداد درج گردیده است لازم الاتباع می باشد.

نام و نام خانوادگی خریدار
امضا

مدیر تور یا مدیر عامل
دفتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی آرانا پرواز برتر
مهر و امضا

Call Now Button